TDE 2013 Slovensko

  1. Európska výstava tibetských plemien (Tibet Dog Europe)
  2. TDE 2013 - AWA SKAR, AWA SKAR-MO, SKAR, SKAR-MO, GE SKAR, GE SKAR-MO
  3. Záverečné súťaže / Final competitions
  4. TDE 2013 - Do-Khyi - Povýstavný katalóg a fotogaléria / Results and photos
  5. TDE 2013 - LA, SHI, TS, TT - Povýstavný katalóg / Results from the rings

Európska výstava tibetských plemien (Tibet Dog Europe)

Výstava sa konala 5.10.2013 vo Viničnom (okr.Pezinok, Slovensko). Byla otvorena pre plemená Do Khyi (Tibetská doga) Lhasa apso, Shih-tzu, Tibetský španiel a Tibetský teriér

s udeľovaním titulov CAJC, CAC, BOB

"AWA SKAR" a "AWA SKAR-MO" - Víťaz mladých TDE pre mladého psa a mladú suku

"SKAR" a "SKAR-MO" – Víťaz TDE pre psa a pre suku

"GE SKAR" a "GE SKAR-MO" – Víťaz veteránov TDE pre veterána psa a veterána suku

Rozhodcovia/Judges

Do Khyi - Primoz Peer (SLO)

Lhasa Apso, Shih-tzu - Steve W. Hall (UK)

Tibetan Spaniel, Tibetan Terrier - José Zijlmans (NL)

Ako už názov výstavy napovedá, nadišiel deň - 5. október 2013, ktorý sa v našom klubovom živote organizačne a svojimi rozmermi vyskytol prvýkrát – Európska výstava tibetských plemien (Tibet Dog Europe). Prístrešie pre podujatie takejto veľkosti sa podarilo nájsť neďaleko Pezinka v Spoločenskom dome vo Viničnom, ktoré nám poskytlo nielen skvelú halu pre niekoľko výstavných kruhov, ale aj dobré zázemie, potrebné pre množstvo zúčastnených ľudí a psov.

 

Už od včasného chladného, no slnečného rána prúdili do výstavných priestorov súťažiaci, malí aj veľkí zástupcovia piatich tibetských plemien z mnohých krajín Európy (spolu 151! ), aby včas zaujali svoje miesta okolo výstavných kruhov. Po otvorení výstavy predsedom KTD pánom Jaroslavom Vidrom, privítaní zahraničných rozhodcov, všetkých súťažiacich a divákov, mohli začať jednotlivé posudzovania.

Pokojný priebeh výstavy príjemne spestrili stánky niektorých sponzorov, drobná pozornosť pre každého vystavovateľa a potešila aj bohatá tombola, snáď nikto, kto si za symbolickú cenu kúpil lístky, neodišiel s prázdnymi rukami.

 

Záverečné súťaže trvajúce do neskorého poobedia ukončili výstavný deň. Víťazi, ktorým aj touto cestou gratulujeme, sú teda známi, nádherné a hodnotné ceny v podobe pohárov, kvalitného krmiva pre psíkov od firmy Biomill, krásnych kokárd, tibetských upomienkových predmetov rozdané. Peknej vecnej cene v podobe kufríka pre úpravu psov (grooming box) od firmy Plush Puppy, vitamínov pre psíka od firmy Vétoquinol a vínka zo Svätojurskej vinotéky sa nadšene tešil výherca vyžrebovaný zo všetkých katalógových čísiel.

  Special price - Grooming Box - Šárka Hájková

Kto ovšem vydržal až do večera a prijal pozvanie na prednášku pána Primoza Peera zo Slovinska, ktorá sa konala v konferenčnej miestnosti v hoteli Galbov mlyn, v žiadnom prípade neoľutoval! Skvelé rozprávanie z jeho ciest po Tibete, množstvo zaujímavých fotografií Do-Khyi v jej pôvodnom prostredí spolu s erudovaným výkladom o podmienkach, v akých žijú ľudia a ich psí spoločníci na „streche sveta“, poskytlo všetkým reálny obraz o tejto ďalekej mýtickej krajine a našej milovanej „legende z hôr“.

 

Slávnostná večera v podobe husacích hodov bola chutným záverečným bodom programovo bohatého dňa.

 

Záverečné srdečné poďakovanie je adresované všetkým, ktorí sa akokoľvek organizačne, sponzorsky, dobrovoľnícky alebo akokoľvek inak zaslúžili o hladký priebeh tohto náročného podujatia, akým nesporne Európska výstava je!

V mene výboru KTD

Alena Vrbovská

Poďakovanie sponzorom:

        Ing. Alena Košťálová  

    Nasledujúci >>
Copyright (c) KLUB TIBETSKEJ DOGY SPZ/SKJ/FCI | RAVENKLUK Design 2010