2012 ŠV Trusalová

1. Špeciálna výstava 30.9.2012
  2. Povýstavný katalóg - ŠV Trusalová 2012

Špeciálna výstava 30.9.2012

Posudzovateľ: pán Vladimír Javorčík (SK)

Miesto konania: Horské rekreačné zariadenie Trusalová pri Martine

Zadávané tituly: CAJC SR, CAC SR, res. CAC SR, Víťaz špeciálnej výstavy 2012, Víťaz mladých špeciálnej výstavy 2012, BOB.

FOTOGALÉRIA Z VÝSTAVY TU .

Ďakujeme velmi pekně za fotky od Evy Čilíkovej a Anity Malákovej.

Nedeľa Klubových dní, ako je už našim zvykom, patrí Špeciálnej výstave. Tentokrát sme mali vážne obavy z počasia, po celonočnom daždi ráno našťastie vykuklo slniečko a spríjemňovalo nám celý deň.

Predseda klubu Jaroslav Vidra úvodom privítal pána Vladimíra Javorčíka zo Slovenska ako dnešného posudzovateľa nášho plemena. Poďakovanie hneď na začiatku patrilo aj štedrým sponzorom výstavy : firme GILTRADE, s.r.o. - dovozca kvalitného krmiva pre psíkov Barking heads a firme Prodejna Psí svět – All 4 pet s.r.o .. ĎAKUJEME!

Ocenenie Klubový junior šampión 2012 si hneď na začiatku prevzali psík Arlan Kipu a sučka Ronda Henriet´s Garden. Srdečne gratulujeme!

Prihlásených bolo 42 jedincov, 7 z nich sa napokon nezúčastnilo, potešila účasť našich členov až z Česka, Nemecka a Poľska. Pán Javorčík sa ukázal byť veľmi milým a príjemným rozhodcom, po celý čas podrobne a veľmi pozorne hodnotil  súťažiacich, zároveň vždy v každej triede oboznámil so svojim rozhodnutím aj divákov. Ku koncu nezabudol oživiť našu pozornosť milým a nečakaným zapojením divákov do výberu najlepšieho jedinca dňa a najkrajšieho páru psov. Samozrejme, že jednoznačné rozhodujúce slovo mal iba on, no všetkých nás dokonale prebral, trochu zmiatol a ešte aj pobavil. Super!

Všetky pekné ceny, vrátane prekrásnych kresieb tibeťákov, nádherné kokardy a iné odmeny si našlo svojich majiteľov. Podrobné výsledky nájdete v povýstavnom katalógu. Víťazi si však zaslúžia spomenúť aj menovite:

Pes trieda dorastu: ARGAN Amurat Chattang VN1; trieda stredná : ARLAN Kipu V1, CAC; trieda otvorená : BENJI Brigi Danpo V1,--- ; trieda víťazov : MINGYAR Gangkar V1, CAC, Víťaz špeciálnej výstavy 2012

Suka trieda dorastu: BA-SHA Vietor z Tibetu VN1; trieda mladých : Amaruq Chimo DHANGADI V1, CAJC, Víťaz mladých špeciálnej výstavy 2012; trieda stredná : CORINA Yamatsan V1, CAC; trieda otvorená : KHYIMO Narpo Ransi V1, CAC; trieda šampiónov : ANGIE Yamatsan V1, CAC, Víťaz špeciálnej výstavy 2012, BOB; trieda veteránov : AIRA Saga-Dava V1, Najlepší veterán

V záverečných súťažiach najkrajším párom sa stal pár Nandari´s Hridayesh x Amaruq Chimo DHANGADI a  najkrajšou chovateľskou skupinou CHS GANGKAR . Všetkým srdečne gratulujeme!

Záverečné bonitácie ukončili tento pekný víkend v krásnom kúte Slovenska.

Ďakujeme všetkým, ktorí prišli, mali radosť zo stretnutia s klubovými priateľmi, psími kamarátmi, zabavili sa na perfektnom Sranda závode a zdravo si zasúťažili. Predovšetkým však ďakujeme obetavým organizátorom z klubových radov za ich snahu o čo najlepší priebeh Klubových dní – Lenke Adámkovej a jej tímu, členom výboru a všetkým, ktorí sa akokoľvek podieľali na štvrtých Klubových dňoch Klubu tibetskej dogy na Slovensku.

Alena Vrbovská.