2012 KV Mojmírovce

1. Klubová výstava - 17.3.2012 Mojmírovce
  2. Povýstavný katalóg KV 17.3.2012 Mojmírovce + fotogaléria

Klubová výstava - 17.3.2012 Mojmírovce

Jar nás tento krát veľmi potešila a prišla práve včas, aby sme strávili pekný a ničím nerušený klubový výstavný deň. Po trochu zvláštnej zime, ktorej sa akosi nechcelo prísť, a potom zase odísť, sme takýto priaznivý vývoj ani veľmi nečakali.  No počasie sa spamätalo a pripravilo nám príjemný slnečný kúpeľ počas celého dňa. Keďže sme zatiaľ neobjavili pohodovejšie miesto pre jarnú klubovú výstavu, vďaka svojej polohe a dobrým službám stáva sa areál Kaštieľa v Mojmírovciach našou obľúbenou stálicou v klubovom rozvrhu.

Všetkých prítomných srdečne privítal predseda klubu Jaroslav Vidra, predstavil posudzovateľku pani MVDr. Ridarčíkovú, ktorá rozhodovala aj na našej úplne prvej klubovej výstave, ako aj  hlavného sponzora - firma GILTRADE , s.r.o. – dovozca vysokokvalitných prírodných krmív Barking Heads.

MVDr. Gabriela Ridarčíková Klubový víťazové 2012

Kompletná fotogaléria a momentky s väčším formátom fotiek z výstavy nájdete tu (http://klubdokhyi.rajce.idnes.cz)

Pani Ridarčíková opäť priniesla svoju dobrú náladu, úsmev a pohodu a popri podrobnom hodnotení psíkov sa snažila aj poradiť, ako na našich tibeťákov, aby sa ukázali v čo najlepšom svetle. Ako vieme, všetci sú krásni, no niektorí sú predsa len krajší, a tak sa stávajú víťazmi. Podrobné poradie 42 súťažiacich nájdete v povýstavnom katalógu, a na tomto mieste spomenieme iba tých, ktorým sa tento krát podarilo získať vavríny víťazstva:

trieda mladých : ARLAN Kipu V1, CAJC, Klubový víťaz mladých 2012, majiteľ: Warecha Milan

trieda stredná : Tseepo LOBSANG TO GANGKAR V1, CAC, majiteľ: Hudcovicová Martina PhD.

trieda otvorená : AMPO Rinchen Hodejov V1, CAC, Klubový víťaz 2012, BOB, majiteľ: Štepánková Iveta

trieda víťazov : LHARGO Gangkar V1, CAC, majiteľ: MUDr. Cisarik František

trieda čestná : DALOU des Monts Emerveilles V1, majiteľ Maláková Anita, Ing.

trieda veteránov : DZONG PEN Gangkar V1, Najlepší veterán, majiteľ: Hudcovicová Martina, PhD.

Arlan Kipu - CAJC, KVmladých   Tseepo Lobsang to Gangkar - CAC Ampo Rinchen Hodejov - CAC, KV, BOB Lhargo Gangkar - CAC Dalou des Monts Emerveilles - V1, Víťaz triedy čestnej Dzong Pen Gangkar - V1, Najkrajší veterán

trieda mladých : RONDA Henriet´s Garden V1, CAJC, Klubový víťaz mladých 2012 majiteľ: Kintlerová Ulrika

trieda stredná : HANNACH Nan-Šan V1, CAC, majiteľ: Maláková Anita Ing.

trieda otvorená : DSCHO-KA-TA-YA Altan Corgo V1, CAC, majiteľ: Schneider Tomáš

trieda víťazov : UNIVIRA Strážce z Tibetu V1, CAC, Klubový víťaz 2012, majiteľ: Schneider Tomáš

Ronda Henriet´s Garden - CAJC, KVmladých Hannach Nan Šan - CAC Dscho-ka-ta-ya Altan Corgo - CAC Univira Strážce z Tibetu - CAC, KV

Záverečné súťaže

Najkrajší pár:   1.miesto - Ing. Anita Maláková Dalou des Monts Emerveilles x Hannach Nan-Šan

Najkrajšia chovateľská skupina: 1.miesto - GANGKAR - Hudcovicová Martina, PhD.

Srdečne gratulujeme a nech sa takto pekne darí aj na ďalších výstavách!

Vďační sme všetkým súťažiacim za ich snahu, psíkom, bez ktorých na výstave vlastne niet čo robiť J, fotografom, ktorí nám všetko zdokumentujú a pripomenú, sponzorom, bez ktorých je všetko ťažšie, pánovi Anovčinovi za krásny obraz pre víťaza plemena, členom prípravného tímu, bez ktorého to vôbec nejde a osobitne pani MVDr. Ridarčíkovej, ktorá nosí so sebou úsmev, more trpezlivosti pre všetkých a napokon rozhodcovské slovo.

Tešíme sa  a pozývame všetkých záujemcov na ďalšiu klubovú akciu.  Preto milí naši tibeťáci, už žiadne vylihovanie na priedomí prípadne na gauči, treba zastrúhať pazúry, napnúť svaly a začať vážne outdoorovo (rozumej vonku za dverami) trénovať. Pohroma v podobe jarného výšľapu sa blíži!

Alena Vrbovská