2013 KV Mojmírovce

1. Klubová výstava - 17.3.2013 Mojmírovce
  2. Povýstavný katalóg KV 17.3.2013 Mojmírovce + fotogaléria

Klubová výstava - 17.3.2013 Mojmírovce

Presne na deň ako minulý rok, sme sa opäť stretli na jarnej klubovej výstave v areáli krásneho kaštieľa v Mojmírovciach. Iba pár dní pred výstavou sa pani zima tak veľmi rozčertila, že pravdepodobnosť pekného slnečného dňa sa prakticky rovnala nule alebo rovno zázraku. Napriek všetkým očakávaniam sa predsa len udial, len vonkajšiu teplotu sa nepodarilo vytlačiť vyššie ako pár stupňov nad nulu, a tak sme sa opäť museli vyrovnať s výstavou v interiéri bývalej koniarne kaštieľa.

Kaštiel Mojmírovce   rozhodca Tibor Havelka a predseda klubu Jaroslav Vidra

Predseda klubu pán Jaroslav Vidra sa ujal úvodného slova a srdečne privítal všetkých prítomných, ako aj rozhodcu pána Tibora Havelku (SK), ktorého už z niekoľkých výstav poznáme a aj teraz prijal ponuku na posudzovanie. Krásne poháre a diplomy boli odovzdané novej Klubovej Junioršampiónke sučke Amaruq Chimo DHANGADI a novej Klubovej Šampiónke sučke ANGIE Yamatsan. Srdečne gratulujeme!!!

Z prihlásených  42 jedincov sa súťaží napokon zúčastnilo 36, z toho štyri rozkošné šteniatka. Snáď ich viac uvidíme na jesennej výstave. Pán Havelka posudzoval v svižnom tempe a ako sme u neho zvyknutí, jasne a zreteľne zhodnotil každého psíka tak, že každému bolo zrejmé, prečo v danom čase a konkurencii rozhodol tak, ako rozhodol a s prehľadom určoval poradie v jednotlivých kategóriách. Podrobné výsledky nájdete v povýstavnom katalógu, ale radi spomenieme aspoň tých najlepších:

Pes trieda šteniat : AATAMAN Thangpo Melche, VN1, majiteľ: Kováč Andrej, Mgr.

trieda mladých : EEGAI ARASU Nos Miu, V1, CAJC, Klubový víťaz mladých 2013 , majiteľ: Lešková Monika, Ing.

trieda otvorená : AMPO Rinchen Hodejov V1, CAC, Klubový víťaz 2013 , majiteľ: Štěpánková Iveta Ing.

trieda víťazov : JETSAN Narpo Ransi, V1, CAC, majiteľ: Pauchová Hana

trieda veteránov : DZONG PEN Gangkar V1, BOS , majiteľ: Hudcovicová Martina, PhD.

Eegai Arasu Nos Miu - Klubový víťaz mladých 2013   Ampo Rinchen Hodejov - Klubový víťaz 2013   Dzong Pen Gangkar - veterán

Suka trieda šteniat : AILEEN Thangpo Melche, VN1, majiteľ: Hronec Jaroslav

trieda mladých : DORA Re-Hla, V1, CAJC, Klubový víťaz mladých 2013 , BOB , majiteľ: Hlavatý René

trieda stredná : Amaruq Chimo DHANGADI, V1, CAC, majiteľ: Bierle Petra + Dubiel Andreas

trieda otvorená : KAILA DEKYI Gangkar, V1, CAC, majiteľ: Tylová Monika + Hudcovicová Martina, PhD.

trieda víťazov : ANGIE Yamatsan, V1, CAC, Klubový víťaz 2013 , majiteľ: Šustr Luděk

trieda veteránov :  BADUA Grags-pa, V1, majiteľ: Hlavatý René

Dora Re-hla - Klubový víťaz mladých 2013   Angie Yamatsan - Klubový víťaz 2013   Badua Grags-pa - veteránka

Záverečné súťaže : Najkrajší pár:   1.miesto – Nandari´s HRIDAYESH + Amaruq Chimo Dhangadi, majiteľ: Bierle Petra + Dubiel Andreas

Najkrajšia chovateľská skupina: 1.miesto – GANGKAR - Hudcovicová Martina, PhD.

Srdečne všetkým gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov!!!

poháre

Záverečné poďakovanie patrí generálnemu sponzorovi výstavy firme GILTRADE, s.r.o.- dovozca vysokokvalitných prírodných krmív Barking Heads.,   všetkým zúčastneným za hojnú účasť a peknú športovú atmosféru, ako aj všetkým tým, ktorí svojou prácou pripravili našu ďalšiu úspešnú Klubovú výstavu. Osobitné a obrovské poďakovanie však patrí našej veľmi šikovnej členke Lenke Adámkovej za vlastnoručnú výrobu nádherných kokárd pre víťazov a vlastnoručne upečené psie sušienky, ktoré spolu s niekoľkými receptami v úhľadných balíčkoch dostali všetci psíkovia!!! Postarala sa (ako vždy) aj o nádherné poháre, ktorými boli tentokrát ocenení všetci súťažiaci a za túto naozaj obetavú prácu pri príprave výstavy jej zo srdca ďakujeme!

Alena Vrbovská

Kompletná FOTOGALÉRIA a momentky z výstavy NÁJDETE TU