2015 KV Krajné

1. Klubová výstava - 21.3.2015 Krajné
  2. Povýstavný katalóg a FOTO

Klubová výstava - 21.3.2015 Krajné

Posudzovateľ: pan Peter Šaranský (SK)

Miesto konania: športový areál Krajné

Zadávané tituly: CAJC SR, CAC SR, res. CAC SR, Klubový víťaz mladých 2015, Klubový víťaz 2015, Junior BOB, BOB, BOS.

Ani sme sa nenazdali a dopracovali sme sa k našej v poradí už siedmej klubovej výstave! Pre zmenu sme obľúbené Mojmírovce vymenili za obecný športový areál v kopaničiarskej obci Krajné v Čachtických vrchoch, neďaleko úpätia Malých Karpát. Len pre zaujímavosť – raritou obce je skutočnosť, že sa skladá z 50 miestnych častí. Sú to kopanice zo 16. až 17. storočia: Bukovina, Dobrá Mer, Doliny, Hodovec, Chalupy, Jeruzalem, Kahúnova dolina, Kahúnov vŕšok, Kesov, Komárno, Konkušova dolina, Kurtišáci, Luskovica, Lazčeky, Manigov, Marušíci, Matejovec, Mertláci, Metláci, Mitalovec, Na vŕšku, Nebojsa, Ošmek, Osikovce, Podbočiny, Podkorytárka, Podprehora, Podrienie, Podvrch, Prehôrka, Sadloňov mlyn, Siváci, Stanova dolina, Svinová, Sychrov, Tabán, Tomkáci, Treskovec, Tŕnie, U Drobných, U Ferancov, U Hrdlicov, U Januškov, U Mozolákov, Vápenky, Vydarených dolina, Zajačice, Zbehy a Žadovica (to sa nedá nevymenovať!). Mnohé z nich, hlavne samoty zanikli, alebo ďalšou výstavbou sa zlúčili do jedného názvu.

Po malom úlete do miestopisu, rýchlo späť k našej výstave. Doteraz najvyššia účasť (54 súťažiacich) na klubovej výstave nás nesmierne potešila a rozľahlosť štadiónu nám prišla naozaj veľmi vhod. Slnečné počasie nám vykúzlilo celodennú dobrú náladu a chuť si opäť zmerať sily vo výstavnom kruhu. Pozvanie posudzovať prijal pán Peter Šaranský (SK) , ktorý svojim veľmi príjemným a pokojným prístupom prispel k dobrej atmosfére súťaže.

Ďakujeme srdečne hlavnému sponzorovi výstavy firme GILTRADE, s.r.o . – dovozca krmív pre psov značky Carneeval - www.e-granule.sk . Ďakujeme za hodnotné ceny, ako aj krásne poháre, ručne vyrobené nádherné kokardy a milé hračky pre najmenších (šteniatkami sa to tentokrát naozaj hemžilo!).

Podrobné výsledky nájdete v povýstavnom katalógu, na tomto mieste gratulujeme najmä víťazom:

trieda šteniat: Raysel Khyi Mingma - VN1

trieda mladých : Amos Henriet´s Garden - V1, CAJC, Klubový víťaz mladých 2015

trieda otvorená: Norbu Gangkar - V1, CAC, Klubový víťaz 2015, BOB

trieda šampiónov: Eegai Arasu Nos Miu - V1, CAC

trieda čestná: Mo-Mo Nam Kha - V1

trieda šteniat: Tara Gangkar - VN1

trieda mladých: Nandari´s Neeri - V1, CAJC, Klubový víťaz mladých 2015, Junior BOB

trieda stredná: Ria Gangkar - V1, CAC, Klubový víťaz 2015, BOS

trieda otvorená:  Aashka Zlaté Avokádo - V1, CAC

trieda šampiónov: Lha-mi Narpo Ransi - V1, CAC

trieda čestná: Brittany Vládce noci - V1

trieda veteránov : Badua Grags-pa V1

V záverečných súťažiach sa stal najkrajším párom Mo-Mo Nam Kha x Lha-mi Narpo Ransi a najkrajšou chovateľskou skupinou CHS Re-Hla. Všetkým srdečne gratulujeme!

Ocenenie Klubový junior šampión 2014 si prevzali suka Viva Victoria Made in Tibet FCI. Klubový šampión 2014 prevzal pes Jetsan Narpo Ransi. Srdečne gratulujeme!

Jetsan Narpo Ransi Viva Victoria Made in Tibet FCI

Všetkým, ktorí prišli, vďaka za hojnú aktívnu účasť a čoskoro opäť dovidenia. Zatiaľ pekne trénujte hrdý výstavný postoj, hopkanie v kruhu, ukazovanie zúbkov, nezabudnite na chvostík a ďalšie víťazstvo je (možno) práve Vaše! No najmä si užite pekné dni s Vašimi psími kamarátmi, lebo nielen výstavami a víťazstvami je človek a najmä pes živý.

V mene výboru

Alena Vrbovská